A COVID-19 világjárvány számos embert érintett Magyarországon, és a járvány hatásai továbbra is érezhetőek. Az ilyen nehéz helyzetekben a reziliencia képessége kulcsfontosságú lehet. Az embereknek szükségük van arra, hogy megtalálják az erőforrásaikat, és megbirkózzanak a változó helyzetekkel.
A reziliencia fejlesztése nem könnyű feladat, de lehetséges. Az egyik legfontosabb dolog az, hogy pozitív gondolkodásmódot alakítsunk ki, és megtanuljunk értékelni az életünkben lévő dolgokat. Fontos az is, hogy megtanuljunk stresszkezelő technikákat alkalmazni, és a megfelelő támogatásra támaszkodjunk, amikor szükségünk van rá.
A magyarországi kormányzat is felismerte a reziliencia fontosságát, és számos programot indított el a mentális egészség támogatása érdekében. Például az Egészségügyi Világszervezet által is támogatott Mentálhigiénés Akcióterv célja, hogy javítsa a mentális egészségügyi ellátás minőségét és hozzáférhetőségét Magyarországon.
Összességében, a reziliencia képessége kulcsfontosságú az életünk során, különösen a nehéz időszakokban. A pozitív gondolkodásmód és a stresszkezelő technikák fejlesztése, valamint a megfelelő támogatás igénybevétele hozzájárulhat a reziliencia erősítéséhez. Magyarországon is egyre nagyobb hangsúlyt kap a mentális egészség támogatása, és ez nagyon fontos az emberek életminőségének javítása szempontjából.