6 dolog, amit magunkkal kell vinnünk az egészségünk érdekében, bárhová is utazunk

0
35

Az utazás mindig izgalmas, függetlenül attól, hogy hova látogatunk. Ilyenkor ismeretlen helyeket fedezhetünk fel, érdekes embereket ismerhetünk meg és új ételeket kóstolhatunk meg, ráadásul egy kicsit kiszakadhatunk a megszokott napi rutinunkból is. Ennek ellenére természetesen az utazás során is szeretnénk megőrizni az egészségünket, ehhez pedig érdemes egy kis odafigyeléssel bepakolni a bőröndöt: az alábbiakban azt vizsgáljuk, mit érdemes minden esetben magunkkal vinnünk, bárhova is indulunk. 

1. Vizespalack

Utazás során soha nem tudhatjuk, hogy mikor lesz lehetőségünk betérni egy étterembe vagy élelmiszerboltba, a szervezetünknek azonban ettől függetlenül is szüksége van a folyamatos hidratálásra. Fontos tehát, hogy mindig legyen nálunk egy újratölthető vizespalack, így a buszon, a repülőgépen vagy éppen a maratoni séták alatt sem kell a kiszáradástól – és az ezzel járó fáradékonyságtól, fejfájástól – tartanunk.

2. Kézfertőtlenítő

Otthonunktól távol sosem tudhatjuk, hogy mikor kerülünk olyan helyzetbe, amikor nincs lehetőségünk kezet mosni. Nyilvános helyeken, tömegközlekedési eszközökön számos vírust és baktériumot gyűjthetünk össze a kezeinken, amiket aztán étkezéskor könnyen bejuttathatunk a szervezetünkbe. Ha szeretnénk lecsökkenteni a betegségek kockázatát, mindig legyen egy üveg alkoholos kézfertőtlenítő a táskánk alján: sosem tudhatjuk, mikor lesz szükségünk rá.

3. Egészséges snackek

Az utazás fontos része a helyi konyhaművészet megismerése, arra azonban semmi garancia nincs, hogy mindig éppen akkor találunk egy számunkra megfelelő éttermet, amikor megéhezünk. A vércukorszint hirtelen leesésének akár ájulás is lehet a következménye, ezért mindig legyen nálunk néhány aszalt gyümölcs vagy fehérjeszelet a rosszullét elkerülése érdekében.

4. Gyógyszerek és táplálékkiegészítők

A rendszeresen szedett gyógyszereket természetesen sosem hagyhatjuk otthon, ezen kívül azonban egy jól felszerelt elsősegélycsomagot is érdemes mindig magunknál tartani. Legyen nálunk néhány fájdalomcsillapító, antihisztamin, probiotikum, de egy sebtapasz is jól jöhet az egész napos séta után. Ha az utazás során szeretnénk végig aktívak maradni, ne maradjon otthon a multivitamin készítmény sem; egy kimerítő napot követően az izomláz ellen segíthet a magnézium, ha pedig a fáradtság, kialvatlanság tüneteit szeretnénk enyhíteni, kreatin is kerüljön be a csomagunkba.

5. Naptej

A tengerparti utazás során alapvető, hogy bepakoljuk a minél magasabb faktorszámú fényvédőt, egy nagyváros felfedezése során viszont gyakran megfeledkezünk erről. Az egész napos séta során azonban bőrünket folyamatosan éri a napfény akkor is, ha a hidegebb hónapokban utazunk, ami nemcsak a leégés miatt probléma, hiszen az UV-sugárzás a bőrrák kialakulásának esélyét is növeli. Mindig érdemes tehát magunkkal vinni egy kis tubus naptejet, a bőrünk egészsége ennyit megérdemel.

6. Kényelmes cipő

Ha egy ismeretlen hely felfedezése a célunk, akkor bizony egész napos hosszú sétákra számíthatunk. Ha ezt nem a megfelelő cipőben tesszük, estére igencsak elfáradhatunk, ráadásul a gerincünknek sem teszünk jót azzal, ha egész nap magassarkú cipőben vagy papucsban mászkálunk, a kényelmes edzőcipő tehát minden utazás kötelező tartozéka.  

Készítsünk listát!

Az utazás egyik legnagyobb nehézségét az azt megelőző készülődés jelenti. Sokszor még a gyakorlott kalandorok táskájából is kimarad valami létfontosságú apróság, érdemes tehát összeállítani egy listát, melyen feltüntetünk minden olyan tárgyat, kiegészítőt, amire az úticélunktól függetlenül szükségünk lehet. Ha elkészültünk, legközelebb már csak annyi a dolgunk, hogy pakolás során végigfutunk a felsoroláson, így biztosak lehetünk abban, hogy az edzőcipő, a naptej, a fertőtlenítő vagy a kreatin sem marad otthon.