A párunkkal való közös élet rendkívül izgalmas, de kétségtelenül kihívásokkal teli időszak, különösen akkor, ha korábban mindketten egyedül laktunk. Fontos, hogy közös otthonunk mindkettőnk kényelmét szolgálja, és az is, hogy időnként lehetőségünk legyen egy picit magunkra maradni – akkor is, ha ez egyetlen, közös szobában történik. De hogyan hozhatunk létre egy olyan közeget, ahol mindketten jól érezhetjük magunkat? Az alábbiakban kiderül.
1. Ötvözzük a kettőnk stílusát
Amikor berendezzük otthonunkat, mindannyiunknak megvannak a maga elképzelései arról, hogy milyen színűek legyenek a falak, milyen zománcfesték kerüljön a fa bútorokra vagy milyen stílusú kiegészítőket válasszunk. Ha azonban ketten élünk egy lakásban, már nem ilyen egyszerű a helyzet, különösen akkor, ha teljesen eltérő álláspontot képviselünk, így az egyikünk inkább egy minimalista, skandináv stílusú otthont képzelt el magának, a másik pedig a modern, futurisztikus kiegészítőket kedveli.
Ahogy életünk során még oly sokszor, úgy most is a kompromisszum a legjobb megoldás. Feloszthatjuk egymás között a szobákat, de akár a két design ötvözésével is megpróbálkozhatunk: jó esély van arra, hogy egy igazán különleges, egyedi megoldás születik majd.
2. Mindenkinek legyen meg a saját, személyes tere…
Ha különösen szoros a kapcsolatunk, és semmit sem szeretünk jobban a közösen eltöltött időnél, akkor is szükségünk lehet időnként arra, hogy egy kicsit elvonuljunk. Lehet, hogy nyugalomban szeretnénk dolgozni, telefonálni a szüleinkkel vagy csak olvasgatni egy kicsit, amíg a párunk inkább a tévét nézné. Jó ötlet az, ha mindkettőnknek megvan a maga fotele, íróasztala, ha pedig egy kicsit nagyobb lakásban élünk, akár egy külön szobát is használhatunk az elvonulásra, amíg a másik a nappaliban tölti az idejét.
3. … de az együttlét is fontos!
A közös életben természetesen az a legjobb, hogy bármikor kettesben lehetünk, és semmilyen előkészületnek nem kell megelőznie az esti közös filmezést. Szervezzünk minél több programot otthon is: pihenjünk együtt a kanapén elterülve, főzzük meg együtt a vacsorát, amit fogyasszunk el gyertyafény mellett, vegyünk egy közös fürdőt vagy egyszerűen bújjunk össze vasárnap reggel a takaró alatt, hiszen ezekért a pillanatokért döntöttünk a közös élet mellett.
4. Gondoskodjunk elegendő tárolóhelyről
Sokszor előfordul, hogy az évek alatt felhalmozott ruháink és cipőink már alig férnek el a szekrényekben, ilyenkor komoly problémát okozhat az, ha kiderül: a párunk gardróbjának mérete a mienkkel is felvehetné a versenyt. Nem érdemes minden polcot, szekrényt pontosan felosztani, hiszen közel sem biztos, hogy ugyanannyi holmival érkezünk a kapcsolatba, ezért gondoljuk át a bútorok vásárlása során, hogy kinek mennyi helyre van szüksége, és ennek figyelembevételével biztosítsunk elegendő tárolóhelyet.
Ha egy kisebb lakásban erre nincs sok lehetőségünk, legyünk egy kicsit kreatívak: használjunk ki minden rendelkezésre álló teret, például az ágy alatt vagy a szekrények tetején, de az ágyneműtartó is tökéletes tárolóhely lehet a szezonon kívüli ruhák számára.
5. A takarítás is legyen közös
Ez a pont persze szigorúan véve nem tartozik a lakberendezési tippek közé, egy otthon megfelelő használatához, az ott kialakult kiegyensúlyozott légkörhöz azonban az is szükséges, hogy elkerüljük a rendetlenséget. Az elöl hagyott ruhák és tányérok látványa a pihenést és a kikapcsolódást is megnehezíti, lakásunk rendben tartása azonban most már mindkettőnk feladata. Osszuk fel a teendőket aszerint, hogy ki mit csinál meg szívesebben, így egyikünk sem fogja annyira megterhelőnek érezni a takarítást, de az is jó ötlet, ha mindent közösen végzünk el, hiszen ez is egy újabb program, ami közelebb hozhat egymáshoz.
A döntéseket hozzuk meg közösen
Ha hosszabb időt töltünk egyedül, hozzászokunk ahhoz, hogy minden a mi kedvünk és ízlésünk szerint alakul. Ha azonban megkezdjük a közös életet, már két ember érdekeit kell figyelembe vennünk, ami sokszor nem egyszerű. Próbáljunk kompromisszumos megoldásokat találni a bútorok vagy a zománcfesték kiválasztása során, és természetesen az esti program kérdésében is igyekezzünk megállapodni: ha időnként mindketten engedünk a másiknak, hosszú távon is képesek leszünk békében meglenni egymás mellett.